특징
- 0.8”, 6 digits, 7 segments, LED display
- Indication of four units of measurements: kg, lb, oz and g
- Indication of gross, net, and tare
- Indication of stability and center of zero
- Easy wiring screw terminals
- Weight, peak, set point, and piece counting
- Password-protected calibration menu
- Physical and electronic sealing via audit trail function
- Two set point output relays
- Advanced analog, digital and average filtering
- Two independent RS232 serial communication ports
- One independent RS485 serial communication port
- Weatherproof stainless steel enclosure, NEMA4X / IP66
- Breather vent to avoid condensation inside
사양
| 전원 공급 장치 | UL approved internal, 100VAC to 240 VAC, 50-60Hz |
|---|---|
| 전력 소비량 | 120VAC @ 0.1A/12VDC @ 0.5A (10W AC/5W DC) typical |
| Excitation Voltage | 5V DC ± 5% |
| Number of load cells | Up to 8×350Ω; 16×700Ω |
| 입력 범위 | Up to 19mV/4mV/V |
| Sample Rate | 80 samples/second |
| 해상도 | 1,000,000 internal count, with 24bits resolution |
| Division | Legal for trade 10,000d/20,000d |
| 용기 범위 | 100% Full Scale NTEP/MC/OIML |
| Communicate Interface | 2 x RS-232C, 1 x RS-485 |
| Output | 2 x form C Relays |
| Working Humidity | 20% RH to 90% RH | 작동 온도 | -10°C to 50°C / 15°F to 120°F |
| Dimensions (W x H x D) | 9.1″ x 7.4″ x 3.0″(231 x 188 x 76mm) base included |





